מדריך למטייל

5 דברים שחייבים לעשות בעיר האבן ( סטון טאון Stone Town )

האי זנזיבר
צילום: J onathan S tonehouse
טיול בעיר האבן הוא כמו חוויה של חזרה בזמן, מעל הרחובות היפיפיים והצפופים של העיר תלויה כביסת התושבים, אם אתם אוהבים חתולים, זכיתם, במקום מסתובבים לא מעט חתולים, העיר עצמה מרתקת ותוכלו להסתובב בה שעות, תוכלו למצוא פה לא מעט שווקים, מסגדים, הדלתות בעיר צבעוניות מאוד והארכיטקטורה בעיר הערבית הזאת קסומה במיוחד, כאילו נלקחה מהאגדות

5 דברים שלא תרצו לפספס כשאתם ב חופשה בזנזיבר זנזיבר הם:

סיורי תבלין

האי זנזיבר היוותה עוד בעברה נמל מסחר גדול לתבלינים. הסחר עם חצי האי ערב הותיר חותם משמעותי על האדריכלות, הדת, התרבות ושפה במקום.

טיול תבלינים בזנזיברתוכלו לבקר במטעים העתיקים ולחזות בצמיחת התבלינים שגדלים במקום עד היום.

סיורי התבלין הם אחת מהאטרקציות הכי מבוקשות במקום, זהו סיור כייפי שמשלב בתוכו מראות טעמים וריחות משגעים, עם הרבה אינפורמציה והזדמנות נהדרת לרכוש תבלינים אקזוטיים במיוחד.

הזדמנות נהדרת גם לחזור קצת לקוסמטיקה הטבעית ולנסות את צמח ה Bixa Orellanaהמשמש כליפסטיק, ואף ידוע בכינויו באי כ"פרי הליפסטיק", זרעיו האדומים צובעים כל דבר שהוא נוגע בו בצבע אדום בוהק ואין להם שום טעם כלל, מה שהופך אותם לנהדרים כצבע מאכל טבעי לכל מזון שתרצו לצבוע באדום.

שווקי הרחוב

אם השילוב של מציאת מציאות והתמקחות על מחירים היא כוס התה שלכם, הגעתם למקום הנכון, תוכלו למצוא כאן מאות דוכני רחוב ממוקמים בתוך מבנים ישנים, תוכלו למצוא כאן כמעט הכל, מומלץ להקדיש יום אחד לטיול שווקים, גם אם לא תקנו כלום, החוויה נהדרת.

צילום: Rod Waddington
צילום: Rod Waddington

מסעדה / בר על שם פרדי מרקורי

פרדי מרקורי סולנה המפורסם של להקת קווין נולד בעיר האבן בזנזיבר ונחשב עד היום לגיבור מקומי, הבר /מסעדה הזאת נקרא על שמו ותוכלו למצוא כאן בעיקר מאכלי פאב מערביים.
Mercury House
הדלתות

אפשר להסתובב שעות בעיר הזאת ורק ליהנות מיופים המרהיב של הדלתות הצבעוניות, כל דלת שונה מהשנייה וכולן נראות כאילו נלקחו מהאגדות.

זנזיבר

מנוע חיפוש בתי מלון בזנזיבר

Booking.com

מנוע השוואת מחירי טיסות לזנזיבר

תגובות חדשות באתר

הרשמה לעדכוני מבצעי טיסות ונופשונים

המלצות גולשים לטיול