אטרקציות

צלילה ושנורקלינג בזנזיבר

זנזיבר מהווה את האחד המקומות היפים בעולם לצלילה ריכזנו עבורכם את המקומות הכי נחשבים ונחשקים לצלילה

זנזיבר זוכה (בזכות קרבתה לקו המשווה) לזרמי רוח חמימים, שוניות האלמוגים במקום מציעות חווית צלילה ו/או שנורקלינג מרהיבים ומלהיבים במיוחד וניתן להגיע לשוניות בקלות ובמהירות בשייט קצר בסירה מרוב החופים באזור. את הצלילה המרהיבה ביותר תקבלו באי פמבה (Pemba), אבל אם אתם צוללנים מתחילים עדיף כי תישארו באי זנזיבר עצמו, כי הזרמים בפמבה יכולים להיות חזקים מידי עבור צוללנים מתחילים, ובכל מקרה צלילת שנורקל עדיפה באי זנזיבר עצמו, פה הגבולות המזרחיים של הריף מהווה רצף של לגונות רדודות שמשמשות בית לשפע של בעלי החיים ימיים צבעוניים ומגוונים.

ישנם המון מקומות יפים ונהדרים לצלילה ושנורקלינג באזור, להלן המיטב:

האי צ'ומבה (Chumbe Island)

dive zanzibarהמקום הטוב ביותר לשנורקלינג בזנזיבר הוא האי צ'ומבה (Chumbe Island) משוניות האלמוגים המרהיבים ביותר שניתן למצוא בעולם, הוא המקום הטוב ביותר באזור לשנורקלינג בלבד, אסור לצלול כל סוג של צלילה אחרת במקום, רק צלילת שנורקל מותרת כאן מאחר והשוניות רדודות ויכולות להיהרס בקלות בצלילה.

פארק האלמוגים של האי צ'ומבה (Chumbe Island Coral Park Ltd. (CHICOP))- זוהי שמורת טבע זוכת פרסים שפותחה משנת 1991 למען שימור וניהול בר קיימא של האי צ'ומבה הלא מיושב, בזנזיבר. זהו אחד מאיי האלמוגים הבתוליים האחרונים באזור.

הפארק הזה כולל, שמורת טבע מוגנת של ריף אלמוגים ושמורת יער (המקום הוא ביתם של בעלי חיים נדירים מאוד שנמצאים בסכנת הכחדה) מרכז מבקרים וחינוך, מספר קטן של צריפים אקולוגיים יפיפיים למבקרים במקום, שבילים טבעיים ושרדי חורבות היסטוריים.

כל הבניינים ואמצעי התפעול במקום מבוססי טכנולוגיה אקולוגית מתקדמת ביותר וכל זאת בשאיפה להשפיע כמה שפחות על הטבע בסביבה, הטכנולוגיה האקולוגית כאן כוללת בין השאר אגירת מי גשמים, חימום סולארי, הפקת אנרגיה מתאי פוטו-וולטאי, שירותי קומפוסט, סינון מים אפורים באמצעות צמחים ועוד.

ניתן להגיע לאי הזה מחוף מבוואני (Mbweni) באמצעות שייט בסירה וזה ייקח לכם כ 45 דקות בערך, האי צ'ומבה משתרע על פני 17 דונם של יער, ומוקף בריפי אלמוגים בתוליים, המקום משמש בית קרוב ל-200 מינים שונים של אלמוגי אבן טהורים, כ-400 מינים שונים של דגים, צבים ודולפינים עוברים במקום בקביעות.

טיולי יום באי האלמוגים צ'ומבה הוא טיול בשעות האור,  קחו בחשבון שמאחר ומדובר בשמורה ימית מוגנת

(Marine Protected Area (MPA), האי לא מאפשר יותר מ-14 מבקרים בו זמנית למקום, ומאחר והמקום נותן עדיפות למבקרים שהזמינו טיול הכולל לינה במקום, טיולי יום יתאפשרו רק אם מספר המבקרים שכללו בטיול לינה יהיה קטן מ-14, מה שאומר שלא ניתן להזמין מראש טיולי יום, ואם תרצו להזמין טיול יום כזה, תצטרכו לבדוק כיומיים מראש לכל היותר אם זה מתאפשר, באי הזה ישנה אפשרות לרכוש משקאות אלכוהוליים.

שינה באי האלמוגים צ'ומבה – שינה באי האלמוגים הזה היא חוויה מיוחדת במינה, הצריפים האקולוגיים תוכננו בצורה מבריקה, והם נותנים תחושה של פרטיות מצד אחד וחופש של מגורים פתוחים מצד שני, תגלו מהר מאוד שהצריפים האלה רומנטיים להפליא והם אהובים במיוחד על ידי זוגות בירח דבש.

כל הצריפים צופים לים, ובכל הצריפים תוכלו למצוא:

·        מיטה זוגית או 2 מיטות יחיד, באזור השינה תחת גג הסכך.

·        מקלחת עם מים חמים וקרים.

·        סלון גדול עם רהיטים בעבודת יד ומעוטר באמנות אפריקאית ובדים צבעוניים.

·        ערסלים נוחים מאוד

אי האלמוגים מנמבה (Mnemba)

המקום הטוב ביותר לצלילה רגילה הוא הריף העצום שנמצא סביב לאי האי מנמבה

האי מנמבה הוא אי אלמוגים שנמצא ממש ליד החוף הצפון מזרחי ליד Matemwe, צלילה במנמבה היא צלילה קסומה, כשנמצאים בפנים Mnembaמרגישים כמו באקווריום ענק, וכשצוללים ומבחוץ קירות השונית והזרמים התת מימיים יאפשרו לכם לצלול וליהנות מצלילת wall and drift dives, האי עצמו הוא ביתם של הצבים והוא מהווה להם קרקע פורייה למחייה, והם נראים לעיתים קרובות באי דואים במים לצד דולפינים, להקות עצומות של דגים, כרישי לווייתן וחטוטרות, תלוי בעונה.

מ שהופך את הצלילה באי האלמוגים של מנמבה לשונה מצלילה בעיר אלה הם הכמויות של להקות הדגים, ניתן לחזות בצלילה אחת בודדת מספר לא קטן של סוגי דגים ובעלי חיים מימיים ובעד כ 10 צבים ירוקים, והכל בצלילה אחת, אם תתאמצו, תוכלו לראות את מלך התחפושות, הדג-צפרדע שמסווה את עצמו כך שטורפיו לא יוכלו להבחין בו.

אם אתם מתכננים לצלול בטיול שלכם לזנזיבר, אל תפספסו את הצלילה הזאת.

אי האלמוגים מנמבה הוא אתר צלילה מאוד פופולארי, עם מגוון רחב של אלמוגים, ומינים של בעלי חיים מימיים קטנים שחיים לצידם, כמו כן הוא גם מקום תצפית טוב בבעלי חיים מימיים גדולים יותר כמו צבים ודולפינים. בספטמבר ואוקטובר התנאים במקום טובים ורגועים אבל תנאי הראות האופטימליים הם בינואר.

נסיעה מעיר האבן לאי האלמוגים מנמבה תיקח לכם כ 60 דקות, דרך האי זנזיבר המרכזי.

תוכלו להגיע בקלות להגיע לאי מנמבה אם תשהו במלון הקרוב Matemwe Beach Village, ואז ייקח לכם 20 דקות של שייט בסירה מהמלון .

האי מנמבה והשוניות סביבו הוכרזו כאזור שימור הסביבה הימית.

מנמבה הוא האי האידיאלי, הוא ממוקם בשמורה ימית הכוללת ארבעה בתי גידול ימיים מובהקים אשר משמשים בית למגוון רחב של בעלי חיים מימיים באוקיינוס ההודי.

·        זהו מקום קינונם של צבים ירוקים שנמצאים בסכנת הכחדה.

·        במקום תצפית עונתית בלווייתנים גדולי סנפיר (בחודשים יולי עד ספטמבר)

·        קרוב ל-590 זנים שונים של דגי שוניות אלמוגים.

·        המקום גם מזמן לכם הזדמנות מצוינת לצפות בכרישי לוויתן (הדג הגדול בעולם).

·        תוכלו לפגוש במקום 3 מינים שונים של דולפינים

·        זהו מקום אכילה ושינה  למגוון ציפורים חלקן נודדות לאי וחלקן תושבות קבועות באי.

בין החודשים דצמבר ומאי תוכלו להבחין בצבי ים ירוקים מטילים ביצים על החוף,    בחוף הדרומי תמצאו את המלון Unguja Lodge זהו המלון הטוב ביותר למי שרוצה לצלול, בין השאר מאחר ובמלון יש מרכז צלילה.

צלילה בעיר האבן

ריף מרוגו (Murogo), הריף הקרוב לעיר האבן, לריף הזה אפשר להגיע בקלות בסירה, מה שהופך את הריף מרוגו למיוחד הם מספרם הרב של האלמוגים הקשים השונים בריף, בהם ניתן לצפות לאורך כל הריף.

בריף הזה תוכלו לחזות באלמוגים מסוג Staghorn, אלמוגי הסתעפות, אלמוגי צלחת, אלמוגי מוחן ועוד המון מינים אחרים של אלמוגים, בהם ניתן לצפות בצלילה במקום.

תוכלו להבחין במקום בצבי ים, חתולי ים עם נקודות כחולות (Bluespotted Stingrays), דגים נפחותיים (Puffer Fish) דגי ליצן (Sea Anemone Fish) ובעוד המון מינים אחרים, שוחים להם בין האלמוגים החשופים.

אתר "הבנקים של לוואן" (Leven Banks), זהו ככל הנאה אתר הצלילה המרוחק ביותר, זנזיבר דיי קטנה, וברובה מים. בקפיצה לתוך המים הכחולים יתגלה בפניכם ריף מרהיב ביופיו, זוהי צלילה פראית, שתיקח אתכם שוב ושוב, חזרה לאלמוגים חיים מרהיבים שלא ניזוקו לצד הדגים הטרופיים הנפוצים באזור.

להצעת מחיר לרכישת הסיור מהארץ עם מדריכים מומלצים

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: ( לא חובה)

נושא

טלפון


 

מנוע חיפוש בתי מלון בזנזיבר

Booking.com

מנוע השוואת מחירי טיסות לזנזיבר

תגובות חדשות באתר

הרשמה לעדכוני מבצעי טיסות ונופשונים

המלצות גולשים לטיול