ספארי

Tarangire National Park

בטנזניה ( זנזיבר משתייכת אליה )  מרוכזים כ-20 % מכלל היונקים הגדולים באפריקה, ואותם אפשר למצוא בשמורות הטבע במקום, בפארקים ובפארקים הימיים ועוד, באזור שמשתרע על יותר מ-42 אלף קמ"ר, שמהווים כ-38 % מאזור טנזניה כולה.

טיולי ספארי בטנזניה נחשבים לחוויית הספארי הטובה ביותר בעולם, תוכלו למצוא במקום 40 פארקים לאומיים ושמורות טבע.

הנה כמה מהם:

פארק לאומי מיקומי (Mikumi National Park)

הפארק הלאומי מיקומי משתרע על שטח של 3,230 קמ"ר, זהו הפארק הרביעי בגודלו בטנזניה מקום מושלם לטיול ספארי בטנזניה, נמצא בקרבת האוקיינוס ההודי, בגבול הצפוני של הפארק נמצאת שמורת סלוס (Selous Game Reserve), השמורה הגדולה ביותר באפריקה.

Impalaסביבת המחייה בפארק כוללת כרי דשא, את נהר מקאטה שזורם בפארק ועצי מימבו למרגלות ההרים, הפארק כולו שוכן בתוך סביבה אקולוגית של מימית (נהרות ביצות ואגמים ועוד).

תוכלו למצוא פה עדרי זברות, אריות במרחבי הדשא, גנו, אימפלה (איילות), עדרי באפלו, ג'ירפות, elands, קודו, צובל והיפופוטמים בתוך אגמי המים (כ-5 ק"מ צפונית לכניסה הראשית), כמו כן, יש פה גם פילים ואנטילופות, במקום תועדו כ 400 זני ציפורים שונים.

מהפארק הזה ניתן להגיע לדר סאלם, בכביש בן 283 ק"מ שעובר דרך שמורת סאלוס Selous) Reserve), רואחה (Ruaha), יודזונגאה (Udzungwa), וקטאבי (Katavi).

סרנגטי

פארק לאומי סרנגטי (Serengeti National Park)

זהו הפארק השני בגודלו בטנזניה, גודלו כ 14,763 קמ"ר והוא ממוקם בצפון טנזניה, ידוע כאחד מפלאי הטבע הגדולים בעלום, מפורסם בעיקר בשל עדרים נודדים של גנו (wildebeests) וזברות.

זהו הפארק הוותיק ביותר והפופולארי ביותר, הפארק הוקם בשנת 1951, קנייה מקיפה את הפארק והוא גובל במערבו באגם ויקטוריה, בפארק תמצאו מישורים, גבעות מיוערות, תלי טרמיטים גדולים, נהרות, עצי שיטה סוואנות ועוד.

8 Day Northern Tanzania Camping Safariחיות הבר המרהיבות שנראות באזור כוללות את עדרי הקנו ענקיים (הכוללים כמיליון פריטים) שמרוכזים בכ 40 קמ"ר, נראים מסודרים בשיירות ארוכות, נודדים דרך הנהרות הצפוניים, נדידה של  כ1000 ק"מ, אחרי שבילו 3 שבועות בהזדווגות והמלטה של כ 8000 עגלים מידי יום, מחזור החיים הזה של נדידה הזדווגות ילודה וחזרה הוא מאורע שנתי בפארק הזה.

גם הזברות ואיילות התומסון (הכוללים יחד כחצי מיליון פריטים) נודדים במקום בחיפוש אחר שטחי מרעה.

יונקים נוספים במקום הם באפלו, פילים, ג'יראפות, מספר גדול של elands , topis , kongonis , איפלות ואיילות גרנט.

הטורפים בפארק כוללים אריות, נמרים, תנים, צבועים מנוקדים וחתולי בר.

הזוחלים בפארק כוללים לטאות חרדון ושפני סלע.

כ500 זנים שונים של ציפורים תועדו במקום והם כוללים את החסידה ועוד הרבה אחרים.

כמו כן תועדו במקום כ100 זנים שונים של חיפושיות זבל.

שמורת טבע נגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area)

אזור שימור טבע, נקבע ב1979 כאתר מורשת עולמי על ידי אנסקו, פה חיים לצד חיי הטבע גם בני המסאי.

גודלו של האזור הוא כ8,292 קמ"ר, הקריטריונים המתקיימים במקום, בזכותם זכה המקום להיכלל באתרי המורשת של אונסקו הם:

Ngorongoro, Tanzania - Wildebeestעדות מכרעת לאבולוציה האנושית והדינמיקה האנושית עם הסביבה,

הנוף המדהים של מכתש נגורונגורו,

לוע ההר הגעש השלם הגדול ביותר בעולם,

ריכוז בעלי החיים הגדול הכולל 25 אלף בעלי חיים גדולים,

גיוון אקלימי, תוואי השטח והגבהים וכתוצאה מכך כמה מערכות אקולוגיות טבעיות שונות שקיימות במקום ויוצרות בתי גידול למערך גדול ומגוון של בעלי חיים.

פארק לאומי ארושה (Arusha National Park)

פארק זה משתרע על 552 קמ"ר, במקום המון מקורות מים כגון נהרות, אגמים, ביצות ועוד, שיוצרים סביבה אקולוגית מימית במקום.

תוכלו למצוא במקום את הר מרו עם היערות והמדבריות שלו, זהו ההר החמישי בגובהו באפריקה והוא נישא לגובה של 4,566 מטר, בפארק הזה גם תוכלו למצוא אזורים ביצתיים, גבעות דשא וסוואנות מיוערות, מכתש וולקני Ngurdoto, אגמי מומלה (Momela Lakes) ואחד מהמקורות היוצרים את נהר פאנגאני (Pangani River).

חיות הבר והציפורים שתועדו בפארק כוללים פילים (אם כי מעט), נמרים, קובוס המים, צבוע מנוקד, ג'יראפות, קופים כחולים, קופי קולומבוס, טוראקיים, טרוגונאים, באפלו אפריקאי, חזיר יבלות, klipspringer ועוד.

בסביבות הפארק מרוכזות להקות גדולות של ציפורי מים, בעיקר פלמינגו.

הפארק נמצא בקרבת העיר ארושה (Arusha) וכ60 ק"מ משדה התעופה הבין לאומי Kilimanjaro.

פארק לאומי גומבה (Gombe Stream National Park)

הפארק השני הקטן ביותר מכל הפארקים הלאומיים בטנזניה, משתרע על 52 קמ"ר, הטופוגרפייה הטבעית של המקום מורכבת מגבעות עם מדרונות תלולים, נקיקי נחלים, חופיו החוליים הצפוניים של אגם טנגניקה (Lake Tanganyika) ונהר גומבה.

הדרך היחידה להגיע לפארק הזה היא דרך הים באמצעות סירה או אונייה, מהעיר קיגומה (Kigoma).

DSC09315בעלי החיים הידועים בפארק הזה כוללים בעיקר את השימפנזה, בבון הזית, קוף אדום זנב, קופי קולומבוס האדום ואחרים.

הפארק הזה הוא האתר בו נערך המחקר המתמשך של ג'יין גודול על התנהגות השימפנזים, מחקר שהתחיל כבר בשנת 1960, במחקר מתועדים 150 שימפנזים בעלי הכרות עם בני האדם.

בפארק יש גם המון ציפורים, כ 200 זנים שונים של ציפורים תועדו במקום, בכללותם עיט אפריקאי ועוד הרבה אחרים.

פארק לאומי קטאבי (Katavi National Park)

הפארק הלאומי השלישי בגודלו בטנזניה, משתרע על 4,471 קמ"ר, בדרום מערב הרחוק של המדינה, בקצהו של הפארק שוכן אגם רוקווה (Lake Rukwa) והוא חלק חשוב מהסביבה האקולוגית המימית במקום הכוללת גם את נהר הקטומה (Katuma River).

פה גם תוכלו למצוא את חורשת brachystegia, כל אלה הם חלק מבתי הגידול במקום.

בין בעלי החיים במקום ניתן למצוא המון אנטילופות, צוֹבֶלים ועוד, באגמים הביצתיים ניתן למצוא את האוכלוסייה הצפופה ביותר בטנזניה של היפופוטמים ותניני היאור.

בעונות היבשות, בעלי חיים רבים נוספים נמצאים במקום והם כוללים פילים, אריות, צבוע מנוקד, באפלו אפריקאי, ג'יראפות, זברות, אימפלה יעֲלַות סוּף.

פארק לאומי קילימנג'רו (Kilimanjaro National Park)

נקרא על שם הר קילימנג'רו (Mount Kilimanjaro) זהו ההר הגבוה ביותר באפריקה, הוא מתנשא לגובה של 5,895 מטר, זהו גם ההר הבודד הגבוה ביותר בעולם.

הפארק מספק בתוכו "חוויות אקלימיות מסביב לעולם", מאקלים טרופי בצדו האחד לאקלים ארקטי בצדו השני,

Porters near Lava Tower - Kilimanjaro National Park - Tanzaniaצמחיית הפארק כוללת יערות צפופים, טחבים, חזזיות ועוד.

הפארק הוקם בשנת 1977 והוא משתרע על  1,668 קמ"ר של סביבה אקולוגית מימית.

בעלי חיים החיים במקום כוללים פילים, נמרים, באפלו אפריקאי, צביונים של אבוט ((Abbott's duiker שנמצאים בסכנת הכחדה, אנטילופות קטנות ועוד.

הפארק הזה פופולארי במיוחד בשל מסעות טיפוס הרים על החרוטים הגעשיים של קיבו (Kibo) שם תוכלו למצוא שרידי קרחונים, וטיפוס על הר Mawenzi לצפייה על הפארק מלמעלה.

זהו אחד הפארקים הפופולריים ביותר טנזניה והוא נמצא מזרחית לעיר הגדולה ארושה (Arusha).

פארק לאומי קיטולו (Kitulo National Park)

הפארק הלtuמי הזה משתרע על 413 קמ"ר בKitulo Plateau  בדרום טנזניה, הוא נקרא בשפה המקומית 'Bustani ya Mungu' שפירושו "הגן של Kitulo National Parkאלוהים", המקום נישא לגובה של 2,600 מטר והוא עשיר מאוד בשדות עשב ומקורות מים, ממוקם בין הפסגות הגבוהות של ההרים Kipengere, Poroto ו Livingstone, בעל קרקע וולקנית.

הפארק פופולארי מאוד בשל שפע הפרחים במקום, לא תמצאו כאן הרבה בעלי חיים במקום כמו בפארקים האחרים, פה בעלי החיים כוללים בעיקר את mountain reedbuck ו eland.

ציפורים רבות נמצאות באזור זה והן כוללות בעיקר את החוגה, סנונית כחולה שנמצאת בסכנת הכחדה, mountain marsh widow,Njombe cisticola ו Kipengere seedeater.

מינים אנדמיים אחרים במקום כוללים פרפרים, זיקיות, לטאות וצפרדעים.

פארק לאומי הרי מהלה (Mahale Mountains National Park)

פארק זה ממוקם ליד פארק לאומי גומבה (Gombe Stream National Park), לחופו של אגם טנגניקה (Tanganyika), עם הרי המהלה המיוערים שמגיעים לגובה של יותר מ2 קילומטר מעל חוף האגם.

A place called home.פסגת ההר הגבוה ביותר (הר Nkungwe ) ברכס מהלה (Mahale) נמצאת 2,460 מטר מעל האגם ונערצת על ידי אנשי ה Tongwe המקומיים.

הפארק נמצא באזור מרוחק יחסית, ולא פשוט להגיע אליו, הפארק משתרע על 1,613 קמ"ר.

בין בעלי החיים כאן תוכלו למצוא כ 800 שימפנזים, בעלי חיים נוספים שתוכלו למצוא כאן בכמויות גדולות הם קופי קולומבוס האדום, קוף כחול וקוף אדום זנב.

אגם טנגניקה (Tanganyika) – זהו האגם השני הכי עמוק בטנזניה, מימיו הצלולים והוא משמש בית לכ1,000 זנים שונים של דגים.

פארק לאומי אגם מניירה (Lake Manyara National Park)

פארק זה משתרע על 330 קמ"ר, כולל בתוכו 200 קמ"ר של אגם מניירה (Manyara) שהוא אגם אלקליין (חומציות בסיסית), שנמצע בבקעה בעומק 600 מטר.

DSC_6997בפארק פסגות געשיות כחולות משוננות המתנשאות מערבות המסאי הנרחבות והוא שוכן בתוך סביבה אקולוגית מימית.

בעלי החיים במקום כוללים קבוצות של בבונים, קופים כחולים, קודו משורטט, ג'יראפות, אריות שמטפסים על עצים, נמיות, פילים ועוד.

במקום חיים כ 400 זנים שונים של ציפורים שכוללים ציפורים גדולות כמו פלמינגו, חסידות, שקנאים ועוד.

פעילויות נוספות שניתן לעשות בפארק כוללות קיאקים, אופני הרים, סנפלינג ועוד.

הפארק ממוקם בין אגם ויקטוריה ודרך ארושה דודומה (Arusha-Dodoma Road), הכניסה לפארק נמצאת כ126 ק"מ מערבית לארושה (Arusha), ניתן להגיע בטיסות סדירות או טיסות שכר מארושה או דרך פארק סרנגטי (Serengeti) או מכתש נגורונגורו (Ngorongoro Crater).

פארק לאומי רוהנה (Ruaha National Park)

זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר בטנזניה, הפארק משתרע על שטח של 20,226 קמ"ר, אזור מדברי למחצה עם שיחים נמוכים, אזור שטח אופייני למרכז טנזניה.

Ruaha Wildlife Management Areaבמקום זורם נהר רוהנה (Ruaha River), הנהר עולה על גדותיו בתקופות גשומות, אך בימים רגילים הוא נהר נמוך יחסית עם בריכות קטנות של מים, סלעים ודיונות חול, הסביבה האקולוגית של הפארק היא מימית עם כרי דשא וסוואנות שיטה.

בעלי החיים בפארק כוללים כ 10,000 פילים, זברות, ג'יראפות, אימפלות, קובוס המים אנטילופות, צ'יטות, צבועים מנוקדים וצבועים מפוספסים, צובל, אנטילופה סוסית קצרת קרן, קודו עם קרניים מסולסלות שהוא גם סימלו של הפארק ועוד.

בפארק תועדו גם כ450 זנים שונים של ציפורים, בניהם crested barbet שהיא ציפור בצבעי שחור וצהוב וashy starling (סוג של זרזיר).

הפארק ממוקם 128 ק"מ דרומית לאירינגה (Iringa)

פארק לאומי אי רובונדו (Rubondo Island National Park)

הפארק הלאומי הזה מרוחק ולא פשוט להגיע אליו, ממוקם על אי ומשתרע על 457 קמ"ר, האי ממוקם בצפון מערב טנזניה, 150 ק"מ דרומית ל Mwanza והוא כולל בתוכו 9 איים קטנים, הפארק נהנה מסביבה אקולוגית ביצתית – אגמית, בחוף של אגם ויקטוריה  (Lake Victoria), הפארק ידוע Rubondo Camp, Rubondo Island National Park, Tanzaniaבכינויו "עולם המים המופלא" בגלל שפע רביית חיי המים במקום, דגים מסוג אמנון, לוטרות צהובות מנוקדות, נסיכות הנילוס (שמגיעות למשקל של 100 קילו) הם רק חלק מהזנים החיים במקום.

בעלי החיים במקום כוללים כמה זנים שהם ילידי המקום, כגון היפופוטמים, קופי vervet, נמיות, genets ועוד.

בנוסף קיימים במקום בעלי חיים נוספים שהובאו לכאן והם כוללים שימפנזים, קופי קולומבוס שחור לבן, פילים, ג'יראפות, bushbucks, קודו ביצות ועוד.

ליד המפרץ ניתן לצפות בדרך כלל גם בנשרים ותנינים.

פארק לאומי סאדני (Saadani National Park)

המקום מוגדר כשמורת צייד החל מ1960, וכפארק לאומי החל משנת 2002, הפארק משתרע על 1,062 קמ"ר, הוא כולל את אזור חוות Mkwaja לשעבר, את נהר וואמי (Wami River) ואת יער Zaraninge.

Tanzaniaזהו הפארק היחיד בדרום אפריקה לחופו של האוקיאנוס ההודי, ובעלי החיים רבים במקום נצפים מטיילים על החוף.

לפני שהמקום הוכרז כפארק לאומי בטנזניה הוא תוחזק על ידי הWWF  (World Wide Fund for Nature ) במטרה לשמר את יער גשם החוף האחרון במדינה.

בשנים 1952-2000 המקום שימש כחוות בקר.

במקום הוקמו בקתות נופש על החוף והן משמשות מבקרים שבאים למקום למטרות חופש / צייד, או סתם כדי להתרחק מהחיים העמוסים וההמולה בדר סאלם.

האקלים בפארק חם ולח.

בפארק תועדו כ 30 זנים שונים של יונקים גדולים, זוחלים וציפורים, בין המינים היבשתיים ניתן למצוא פילים, קופי קולומבוס שחור לבן, אנטילופת צובל רוזוולט ועוד.

בעלי החיים שניתן למצוא במים או על החוף כוללים בין השאר זנים רבים של דגים, צבים ירוקים שמתרבים על החוף, דולפינים ולווייתנים גדולי סנפיר.

פארק לאומי טרנגיר (Tarangire National Park)

זהו הפארק השישי בגודלו בטנזניה והוא נקרא על שם נהר טרנגיר (Tarangire River) הזורם בו, זהו נהר רב שנתי, המשמש להספקת מים גם לאדם וגם לבעלי החיים במקום כל השנה, גם בתקופות יובש,

8 Day Northern Tanzania Camping Safariהפארק משתרע על 2,850 קמ"ר, והוא נמצא בדרום מזרח אגם מניירה (Lake Manyara).

היונקים בפארק כוללים מספר פילים, גנו נודדים, זברות, באפלו, אימפלות, איילות ועוד.

הטורפים בפארק כוללים אריות מטפסים ונמרים.

הזוחל הכי נפוץ בפארק הוא פיתון אפריקאי שמטפס על עצי הבאובב במקום.

בפארק תועדו 500 זנים שונים של ציפורים, זהו מספר הזנים הגדול ביותר שתועד בכל הפארקים בעולם, בין זני הציפורים פה ניתן למצוא את Kori bustard (ציפור מעופפת כבדה), יען מסוג stocking-thighed (הציפור הגדולה בעולם), קלאויים, ציפורי אהבה עם צווארון צהוב וציפור זריר ashy שהיא ציפור אֶנדֵמִית לסוואנות.

בנוסף תוכלו למצוא בפארק הזה גם תלי טרמיטים, נמיות גמדיות ועוד.

ניתן להגיע לפארק דרך כביש שמתחיל בדרום מזרח ארושה (Arusha) מרחק של 18 ק"מ או בטיסה מאורשה או מסרנגטי (Serengeti)

פארק לאומי הרי אודזונגאה (Udzungwa Mountains National Park)

פארק זה הוא חלק מרכס הרי ארק המזרחיים (Eastern Arc Mountains) הוא משתרע על 1,990 ק"מ, ונישא לגובה של מ 250 מטר עד 2,576 מטר בפסגה הגבוהה ביותר שלו, פסגת לוהומרו (Lohomero peak).

Waterfall in Udzungwa Mountains National Parkבתי הגידול בפארק כוללים, יער גשם טרופי, הרים מיוערים, חורש עצי מימבו (miombo), כרי דשא וערבות.

מה שמייחד את הפארק הזה זה שהוא משמש בית ל30-40 אחוז מכלל הזנים של הצמחים ובעלי החיים בטנזניה כולה, בפארק תועדו מעל ל400 זני ציפורים שונים ו6 זני פּרִימַט (קופים וכדו') מתוכם 5 זנים אנדמיים, בניהם קופי קולומבוס האדום של אודזונגאה (Udzungwa red colobus) ו Sanje crested mangabey (זן שלא היה ידוע למדע הביולוגיה לפני 1979) את שניהם ניתן למצוא אך ורק בפארק הזה.

זהו הפארק השני בגיוון ביולוגי באפריקה, והוא נכלל ברשימת 34 מקומות בעלי מגוון ביולוגי בעולם ("World Biodiversity Hotspot"), הפארק הזה גם נכלל ברשימת – 200 האזורים האקולוגיים בעלי חשיבות מכרעת עולמית – של WWF.

מנוע חיפוש בתי מלון בזנזיבר

Booking.com

מנוע השוואת מחירי טיסות לזנזיבר

תגובות חדשות באתר

הרשמה לעדכוני מבצעי טיסות ונופשונים

המלצות גולשים לטיול