המלצות

המלצה של חן סעדה לזנזיבר

חופשה בזנזיבר המלצות
המלצות רבות לטיול המושלם לזנזיבר

חשוב לי להגיד לכם שאתם הולכים להנות כל כך ואני מקנא בכם למרות שחוויתי זאת 🙂
מעבר לכך שישם שם חופשים מושלמים יש גם הרבה מעבר ! מדינת עולם שלישית , אם חשבתם שתאילנד זאת מדינה ענייה , אז חכו תראה . חיים בעוני מוחלט , בבתים מבוץ ועם זאת הם מאושרים ומסתפקים במה שיש במקום לבכות (מתאים לנו ).
האנשים שם כל כך נעימים וכל כך אדיבים וחמודים , ולא לא כמו בכל מדינה אחרת צבועה שנחמדים אלינו כי פשוט צמאים לכסף שלנו . אולי הם קצת אדישים, אבל תזרמו איתם .
מעבר לחוויה המטורפת והמקומות המדהימים , זאת חוויה שעוזרת לך להכנס לפרופורציה אם עד היו זה לא קרה , להעריך את מה שיש ולא לבכות על מה שאין קבלו את המלצה לזנזיבר .

חיסונים וכו – עשינו שתי חיסונים במרפאת המטייל , לא ממליץ לכם לקנות מלרון – חרטא רצח אין שם מלריה לדעתי כרגע . הצמידים – לא ניתן להכריע האם הם מועילים.
מה שכן אני ממליץ לכם לרכוש דרך אלי אקספרס – צמיד ב 3 דולר הגיע תוך 3 שבועות ולא ב 100 שקל בארץ כאלו זה זהב . פירסמתי קישור לצמיד בקבוצה ואני לא מוצא אותה אז תחפשו ..
ממליץ לכם לקנות את הספרי autan כפי שהרבה המליצו עליו בקבצה , אומנם לא הכי זול אבל הוא מעולההההה ואין לו ריח כל כך שמפריע .
אגב ! כל מי שרשם וטען בקבוצה שאין יתושים אז אני לא יודע מאיפה הבאתם את זה . יש ! אבל לא הרבה , ללא ספק נעקצים שם אבל התכשירים למנהם כנראה עוזרים , ויש את הכילה הזאת סביב המיטה שממש עוזר , ככה שבצהריים שהמנקה מגיע ומחליפה מצעים מגבות וכו היא פותחת את הכילה
ובערב הם נכנסים לחדר לרסס תרסיס כזה נגד יתושים ואז ישר סוגרים את הכילה מסביב למיטה ככה שאין חשש מלכתחילה שיהיו יתושים בתוכה .

שדה התעופה בזנזיבר – 50 דולר ויזה לאדם , אדישות ברמות שבא לך לשבור להם תעצמות. פשוט נוראי , עמדנו שעתיים בערך בתור של הויזה ולאחר מכן הביקורת דרכונים , לוקחים מימך טביעות אצבע בשתי הידיים אתה עושה את התור פעמיים , פעם אחת ביקורת כזו ובפעם השנייה רק חותמים לך באמת שזה נוראי וכוסאמו האקונה מטטה שלהם זה לא הגיוני שעתיים ביקורת דרכונים , וההינו רק הטיסה שלנו בשדה תעופה .
יתרה מכך מה שממש מעצבן שזה רק בהלוך , בחזור תוך רבע שעה ההינו ב " דיוטי פרי " שלהם כבר העברנו את הזמן עד לטיסה .

 טיסות – סגרנו חבילה דרך איזיגו – שהסתבר בסוף שזה בעצם דרך כרמל תיירות , דיל שכלל טיסה מלון והעברות עם ישראיר .
למרות כל החששות ועם זה שהשלמתי שהטיסה שלנו בטח תתעכב כמו לכולם . הטיסה יצאה בזמן וחזרה בזמן לפי התכנון המקורי . הטיסה היתה מאוד מאוד נוחה בעצם אולי רק לנו כי למזלנו ישבנו בהלוך ובחזור ביציאת חרום 🙂.

מזג האויר – מושלםם !! בבוקר קצת מעונן , עד 11:00 הכל בערך נעלם , חם מאוד אבל יש רוחות ככה שממש נעים ולא מזיעים לרגע . היה לנו בוקר אחד מוקדם שירד גשם חצי שעה שעה וזהו.
ממליץ לכם להביא הרבה קרם הגנה מהארץ . ובכלל כל המזג האויר הפכפך , היום מתחיל עם שמש מטורפת ופתאום בשיא הצהריים יכול להיות מעונן ולאחר שעה שעתיים כל העננים נעלמים ושוב שמש מטורפת ! .

כסף– לקחנו חצי פנסיון – והתפרענו ולא חסכנו שקל ויצא לנו ביחד 630 דולר כולל הויזה וכו . כולם מקבלים דולרים , אין צורך להמיר לשטר שלהם סתם מיותר . לגבי הדולרים הבודדים , ההינו בלחץ על זה ובדואר לא הסכימו אמרו שאין להם  ואצל ההמרות מטבע לסוגינם לא היה יותר מ 10 דולר . מה שכן בשדה תעופה יש שם המרה של בנק הפועלים יש להם כמה שרק תרצו , וגם שם יש להם רק שטרות של דולרים כמעט ככה שכל דבר שתקנה יחזירו לך בדולרים . ממליץ מאוד , אנשים מאוד חמים
ומגיע לרובם טיפ על היחס החם והעבודה שלהם ככה שממליץ מאוד להצטייד תמיד בדולרים בודדים . אגב שתבינו שהמשכורות שם של העובדים במלון נעים בין 80-120 דולר בחודש .. ככה שהדולר הזה מבחינתם זה אושר עילאי להמשך היום .

מלון ואטרקציותמלון קאראפו . מלון מדהים מדהים מדהיםםם !!! הכי טרופי שיכול להיות בזנזיבר ! לא מבין איך בכלל הייתה מחלוקת לרגע עליו כאן בקבוצה.
המלון ענקי ברמות , 4 ברכות ו 4 מסעדות , היחס כל כך חם , החדרים פשוט ענקיים , המקלחת ענקית הכל ענקייי , ברמות שאפשר לשחק שם סטנגה זוגות. היחס כל כך חם והאוכל מאוד טעים , ישנם מספר מסעדות במלון כך שאפשר להזמין מקום למסעדה מסוימת במקום לאכול בחדר אוכל
וזה נחשב כארוחת ערב וניתן להזמין כמה שתרצו , מסעדות ברמה גבוהה עם מלצר ושירות מעולה ארוחת צהריים לפעמים דילגנו עלייה אם זה כי לא ההינו במלון או שהתמלאנו באלכוהול 🙂. לקחנו חצי פנסיון ואני ממליץ גם כך , כל מי שחולם או חולמת על תמונה עם איזה קוקטיל כזה מרשים אז שינחת .
כל הקוקטיילים שלהם זה בערך לקחת תפוזים של פריגת להוסיף קצת אלכוהול וצבעים ותופרים על זה שם מפוצץ , בנוסף הבירות שלהם לא כאלה להיט , כמו הבירות בפחיות שמוכרים שתייה ב 10 שקל בסופר עם שם הזוי .
אלכוהול – הבאנו מהדיוטי פרי בטיסה שתי אסאי , ומספיק 🙂 . אגב תחכו עם הקניית אלכוהול וסיגריות לטיסה – בין אם זה ארקיע או ישראיר . לשתיהם יש מבצע השני בחצי מחיר גם בסיגריות וגם באלכוהול והמחירים זהים כמו דיוטי בארץ ככה ש ממש ממש שווה לקנות במטוס לצורך העניין קניתי שתי פאקטים של LM ושתי ואן גוח אסאי ליטר ב 120 דולר ( היה גם הנחה 10 דולר לא הבנתי עד עכשיו למה חח ) .
המלון מדהים ברמות !!! ההינו בצפון גם וראינו עוד הרבה מלונות מוכרים , אך יותר מודרניים אולי , ופחות טרופים ואקזוטיים . כך שלדעתי קאראפו הכי מושלם ! הכל שם חדרים מבוזרים על שטח ענקי מוקפים בדקלים אינסופיים
המרחק בין המלון לחוף הוא אולי 10-15 מטר , לעומת המלונות המפוארים בצפון שהמרחק מאוד ארוך לחוף שזה קצת מוריד לדעתי . החוף שקט מאוד יחסית פרט לביצז בויז שלפעמים חופרים – אבל מה שכן אסור להם להיכנס לשטח של המלון .
השקעים כמו בארץ . והחדרים פשוט עצומים בגודלם ! אגב מיותר לשלב אטרקציה קופים , מכיוון שיש במלון מלא מלא קופים ! במיוחד בשעות הבוקר 7-8 ולקראת השקיעה באזור חדר 119 , תביאו לכם בננות מהחדר אוכל בארוחת ערב 🙂 ממש כייף .
הגאות והשפל בחוף של המלון פשוט עוצר נשימה ! במהלך היום מתחיל השפל לכ קילומטר , פשוט מדהים ! ואז אפשר לטייל שם בשטח המיובש ולראות הרבה חיים שם . החוף מלא בקיפודי ים ואלפי חיות , אבל יש שביל מדהים מבטון שמוביל לחלק הנקי והמדהיםםם של החוף ! מים שקופים וצלולים וחפים . בקושי יש גלים יש שם מין שובר גלים כזה . פשוט מדהים, עוד משהו שאני לא מבין איך לא ראיתי עד כה מההלצות של אלו שהיו בקאראפו
ישנו אי נעלם בצד ימין שבשיא השפל הוא מתחיל לבלוט , פשוט עוצר נשימה ! 6 דולר וסירה לוקחת אותנו ומחכה לנו , אי קטן ומרהיב , מים צלולים . והוא נחשף רק בשיא השפל . שזה לא תמיד קורה . ממליץ בחום !
הביצז בויז חמודים , אבל לפעמים חופרים ככה שבהתחלה זה זורם ובהמשך הטיול בא לך לתת להם סטירה .
החולצות הכתומות . אני רוצה להלחיץ על אדם וגון ! מדריכים מדהים .
לגבי האטרקציות …. תרגעו עם זה אין מה לסגור עם מדיריכם מהארץ ולא צריך להלחץ על זה ולסגור מהארץ מיותר מיותר מיותר זה שהמדריך יודע קצת עברית או אנגלית זה לא כזה קריטי – שורה תחתונה צריך שיקח אותך ליעד וזהו , כל יום יוצא כל טייול שתרצה , מה שכן חשוב זה לעשות שיעורי בית , מה כל טיול מכיל ומה המחירים בערך וכך לבחור עם זה לטעמכם .
לקחנו שתי אטרקציות
אחת בלו ספארי , והשני טיול לצפון לאזור ננגאווי והרצועת חוף המדהימה בצפון ושחייה עם צבים שהיה פשוט מדהים ! אם תשאלו אותי בקאראפו הרבה יותר יפה ומרגיע משם .
עוד משהו שלא ממש התייחסו אליו . במלון שלנו לא רואים את השקיעה , אבל ב 17 דולר ניתן לנסוע 6 דקות לצד השני של החוף לחוף KEA מבודד ופשוט מהמםםם אין שם אנשים , רק אתם לבד ושקיעה מדהימה ! מומלץ כל ערב לעשות זאת .
לגבי האטרקציות זה אינדיבידואלי … ממליץ לכם בלו ספרי ועוד איזה יום , לא יותר מזה הנסיעות מייגעות ולא תמיד זה כל כך שווה . לפעמים לוקחים אותכם למקום כל כך אומה אדם שלא רואים שום יופי .
תהנו לכם מהבטן גב האינסופי במלון המדהים הזה ! .
אגב לבלו ספרי במיוחד מומלץ להביא סנדלים או נעליים סגורות ! מכיוון שיש הרבה קיפודי ים והרבה איתנו עלו עליהם שבאו עם כפכפי אצבע אז להיזהר !
הכרנו מלא זוגות ישראלים בגילינו בערך , אנשים מדהימים ! שהתלוו אלינו לרב שעות היום 🙂 .
בנוסף לקחנו סיור קטן עם סירה לראות כוכבי ים במרחק קצר מאוד מהמלון שעלה 20 דולר , מאוד יפה ואל תדאגו מוציאים לכם את הכוכבי ים ואז מחזירים אותם למים .

בקיצור לא ממליץ לכם לשרוף את כל הימים שלכם על אטרקציות , קחו רק מה ששווה , כי כל דבר זה סדר גודל של יום שלם או חצי יום . ולא תמיד זה שווה את זה .

אגב הביצז בויז שנמצאים בחוף איתם סוגרים את כל האטרקציות והכל , תתמקחו על הכלללללל , מכרו לנו ב 10 דולר סים עם אינטרנט מעולה נראה לי 2 וחצי גיגה . ממול למלון מוכרים ב 5 דולר ל 2 וחצי גיגה .

הביצ בויז גרים בסוף החוף שם ליד המסעדה THE ROCK פשוט קבענו עם אחד מיהם על החוף שאקח אותנו לכפר שלהם (ללא עלות אבל זרקנו לו כמה דולרים ) לראות איך הם חיים ולהביא לילדים כל מיני שטויות ודברים שקנינו להם בארץ , ממליץ לכם להביא להם עטים ממתקים וכל מיני כאלה , זה פשוט מחמם להם את הלב והם מחכים לזה כל היום .

באותו אזור – שזה היה 10 דקות רבע שעה הליכה בחוף מהמלון שלנו יש את המסעדה על המים the rock נחמד מאוד אבל מאוד מאוד יקר ! שתינו קוקטייל –
מיץ תפוזים עם קרח בלחץ-קוקטייל בעלות של  8 דולר .

הילדים על החוף ובכלל בכל מקום קורעים לך את הלב , הם באים ומבקשים מימך דברים שאתה לא מצפה שילדים יבקשו כמו שמפו ועטים לביצפר וכו .. ממליץ לכם להביא להם זה יחמם לכם את הלב וגם להם .

אחרי כמה ימים זה יתחיל להציק ולהרוס את הנחת רוח , אבל שתדעו לכם שהילדים האלה לפעמים מחפשים צומי וחום והאהבה , מימני אישית הם ביקשו לשחק אתם כדורגל וזהו , לא ביקשו שום דבר מעבר לכך .
בקיצור אנחנו ממליצים בחום בחם בחום על המלון הזה . אוירה מדהימה שלא ראיתי במלונות אחרים , במיוחד במלונות המפוארים בצפון.

אגב , ממליץ לכם מאוד מאוד להצטייד במצלמת גופרו ! , שום תמונה לא תמחיש את היופי והרגע שתרצו להנציח , וכל תמונה לא תתאר את מה שאתם רואים , אבל הגופרו יהיה הכי קרוב לכך 🙂 .

מקווים שעזרנו כמה שאפשר עם המלצה לזנזיבר , במידה ויש שאלות נשמח לענות !

תגובות

לחץ כאן להוספת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • היי שני, אני וחבר שלי מתכננים לנסוע למלון קרפו גם והבנו שהוא בחוף המזרחי, למרות שהמליצו לנו על החוף הצפוני, רצינו לדעת אם הכל אותו דבר או שעדיף ללכת לחוף הצפוני?

  • היי, טסים שבוע הבא לזנזיבר קראפו, לאחר ביקורות שליליות שקראתי על המלון שקלתי להחליפו
    כעט שאני קוראת את שכתבת, נרגעתי קצת, כל אחד חווה אחרת את המלון והמקום.

    תודה על הפירוט עזר לי מאוד.

  • הייתי בזנזיבר לפני חצי שנה מתכננת לחזור לשם שוב האם אני צריכה לחדש את הויזה שלהם
    או שהויזה הקיימת היא עדיין תקפה וטובה ?

מנוע חיפוש בתי מלון בזנזיבר

Booking.com

מנוע השוואת מחירי טיסות לזנזיבר

תגובות חדשות באתר

הרשמה לעדכוני מבצעי טיסות ונופשונים

המלצות גולשים לטיול